Jdi na obsah Jdi na menu
 


Už rostou!

2. 4. 2013

.....16 týdnů,21kg a....4 nové zoubky plus jedno prázdné místo v první řadě.....

Už mi to začalo.Důležité období v životě každého štěňátka-výměna zubů za nové,větší,bělejší a trvalejší (snad).Je jasné,že nyní si musím pečlivě vybírat předměty na hlodání.Stolička z měkkého dřeva a goratexové boty jsou myslím to pravé pro správný růst mého nového chrupu.

Učím se nové kousky a zdokonaluji ty,které už umím.

-na konferenční stolek už z gauče umím skočit tak,že většinou nespadnu hned dolů.Chvilku si poležím,alespoň pohledem zkontroluji obsah poliček do kterých zatím nedosáhnu a skočím dolů.Prý tak nejspíš trénuji na naše pozdější výlety,kdy budeme také hledat "místa dalekého výhledu".

-ve vaně jsem teď díky počasí legálně každý den,ale stejně je mi to málo.Běda jak se někdo v koupelně zavře beze mne a pustí sprchu!

-svezla jsem se autobusem a tak se mi ti lidičkové líbili (i když jsem po nich nesměla skákat),že se mi ven vůbec nechtělo.

-do ranního vítacího rituálu jsem zahrnula i hlodavce v kleci.Chodím je navštěvovat i během dne.Už si tak zvykli,že se mi občas podaří na ně i sáhnout tlapkou.Někdy mi je sice Dvounohá vytáhne z klece a položí na zem,ale nesmím je štípat do uší  a hlavně se vůbec nehýbou tak to není  ono.To když jsou v kleci a ve správný moment s hlavou uvnitř štěknu-začnou se dít věci ...Mimochodem Dvounohé prý trvalo několik dní než přišla na to jak otevřít dvířka klece.Já to zvládám bez problémů levou přední na první pokus.A  plastová bezpečnostní závlačka není žádný problém.

-umím vylít misku s vodou ze stojanu.Na zemi to umí každé štěně-to máme vrozené.Se stojanem to chtělo trochu cviku.Misku naberu pěkně zespoda a trochu ji vychýlím z držáku.Pak ji zezhora chytím do zubů,strhnu na zem a kutálím a kutálím ve 2 litrech vody po kuchyni než přilítne Dvounohá.Kuchyň máme pak  čisťounkou a koberečky pod miskami jsou správně provlhčené a hezky se na nich odpočívá.Dělám to vždycky,když se venku oteplí nebo si Dvounohá dovolí trochu zatopit,aby ji nezábly nohy.

-navštívila jsem brášku Boba a zjistila jsem,že co se týká hraní a rvaní jsem béčko.Budu holt muset trochu přitvrdit.Jenže když ty dvě doma to je samé vrrr a  auuu...

Prý jsem už velká a je na čase abych začala poslouchat.Dvounohá zase trochu zaspala.Já poslouchám pořád a moc dobře slyším, jak když se mi povede nějaký extra super bláznivý kousek si mumlá,že delfíni taky nedostávají na prdel a nakonec se naučí vše co je potřeba.A že to tím pozitivním posílováním prostě půjde,musí!Jestli ona není tak trochu blázen .

dsc_0053.jpg

 Cože?Já a zlobit?!

 

 

 

 

 

 

dsc_0066.jpg

 

...voda mne baví víc než sníh

 

 

 

 

 

dsc_0357.jpg

 

...pojď blíž drobečku...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář